Misja

KOBIECA KAMPANIA NA RZECZ MIKOŁAJA – DWULATKA CHOREGO NA SMA

„BE ON TIME – KWIECIEŃ DLA MIKOŁAJA RYCERZA”

Nazywam się Monika. Ten kobiecy projekt na rzecz Mikolaja zrodził się w mojej głowie, gdy poczułam przestrzeń na patrzenie prosto w oczy komuś, kto cierpi, i kto znalazł się naprzeciw mnie. Ogrom cierpienia wokół nas niemal poraża i paraliżuje, bo jego skala ustawia nas w pozycji mikro wobec wszelkiego makro. A jednak każde nasze mikro działanie, staje się makro poprzez ilość i poprzez jakość.

WIELKIE RZECZY CZĘSTO POWSTAJĄ NIEOCZEKIWANIE PRZY FILIŻANCE KAWY

Inicjatywa powstała z inspiracji kobiecym portretem i kobiecą siłą, podczas spotkania z piękną kobietą, bliską mi osobą, która nad filiżanką cappuccino stwierdziła, że już nie ma pomysłu jak zbierać kolejne setki tysięcy na lek dla Mikołaja, a jednocześnie ma świadomość, że bomba upływającego czasu tyka bezustannie i jak się nie pospieszą, wybuchnie, „zniszczy wysiłek tysięcy ludzi i wyrzuci w kosmos szansę Mikusia na zdrowie oraz miliony orzeszków upieczonych na licytację przez Bohaterkę Babcię”Spojrzałam na nią i zobaczyłam…piękno…siłę…determinację…w samej twarzy…w samych słowach…Powiedziałam: musimy Cię nakręcić, sfotografować, sfilmować, stworzyć szansę przepływu kobiecej energii od jednej kobiety do drugiej, wzruszać mężczyzn i podarować natchnienie do działania.

mikołaj

OD KAWY DO WARSZAWY

Zaprosiłam do kampanii kilka Kobiet zaangażowanych w zbiórkę na rzecz Mikołaja oraz fotografkę Viktorię Neckrasovą, utalentowaną profesjonalistkę z piękną, wrażliwą duszą. Victoria to założycielka Portrait Persona fotograf z wyższym wykształceniem artystycznym. Od 2005 roku zajmuje się fotografią mody i portretem. Wąska specjalizacja Victorii jako fotografa i wieloletnie doskonalenie umiejętności to gwarancja nieskazitelnego i niepowtarzalnego rezultatu. Victoria wydobyła z nasz część naszych dusz i przelała na zdjęcia oraz nagranie.

NASZ POMYSŁ ROŚNIE W SIŁĘ

Mikołaj potrzebuje połowy z kosmicznej sumy 9 mln, by otrzymać lek genetyczny, który da mu szansę na utrzymanie i rozwój mięśni. Niestety, ze względu na wagę dziecka, mamy bardzo mało czasu, by podarować mu te 4 mln cudu. Choć pieniędzy we wspólnej skarbonce wciąż przybywa, jest praktycznie niemożliwe, by za pomocą dotychczasowych działań, w ciągu kilku tygodni rozbroić tą tykającą bombę czasu.

Dlatego my, w większości kobiety i matki z Podlasia, zdecydowałyśmy się stanąć naprzeciw tykającego zegara. Naszymi twarzami i słowami opowiadamy Wam, mieszkańcom Podlasia, oraz i Polakom z całego kraju i ze świata, historię bliskiego naszym sercom, Mikołaja. Swym przekazem pragniemy przekonać Was, że mobilizacja co 3-ego mieszkańca woj. Podlaskiego, w postaci wpłaty 10 zł, zatrzyma ten zegar raz na zawsze, dając dziecku szansę na dalszy rozwój, i sprawiając, że wysiłek ponad tysiąca ludzi zaangażowanych w zbiórkę, w tym mnóstwa kobiet sprzedających swoje mienie i tony wyrobów, nie pójdzie na marne.

SERCE KOBIETY TO MIŁOŚĆ I SIŁA

Choć kobieta nie ma w sobie nic z wojny, jak mówi noblistka S. Aleksiejewicz, my należąc do gwardii Rycerza Mikołaja jesteśmy jak pogoń rycerska Wielkiego Księstwa Litewskiego: nie można nas pokonać, ani nas zatrzymać!

Wesprzyj Mikołaja